Wygrana do zera

Jednostronny przebieg miała potyczka 2 kolejki pomiędzy Mundialem a GI Malepszy Futsal. Leszczynianie bardzo wysoko wygrali z Żarami na ich terenie, aż 7:0.

Zdecydowanym faworytem piątkowego starcia byli goście. Wykonali oni plan w sposób perfekcyjny, gromiąc rywala i potwierdzając swoją wyższość. Początek nie zapowiadał jednak łatwej przeprawy. Do 10 minuty, na tablicy utrzymywał się bezbramkowy remis. Przeciwnik umiejętnie się bronił i wybijał z rytmu biało-czerwonych, grając momentami dość brutalnie. Worek z bramkami rozwiązał się w 11 minucie. Wtedy to, ładnym strzałem od słupka popisał się Łukasz Janowicz i objęliśmy prowadzenie 1:0. Kolejne fragmenty, również przebiegały pod dyktando przyjezdnych. Jeszcze w pierwszej części, na listę strzelców wpisali się Łukasz Pieczyński oraz Damian Drewnowski i do przerwy mieliśmy 3:0.

W drugiej odsłonie, podopieczni Dariusza Pieczyńskiego kontynuowali swój popis strzelecki. W 24 minucie, po składnej akcji, Waldemara Golińskiego pokonał Jakub Molicki. Przewaga przyjezdnych nie podlegała żadnej dyskusji, co udokumentowali następnymi trafieniami. Miejscowi z rzadka przedostawali się w obręb pola karnego, nie mówiąc o tworzeniu sytuacji. W 32 minucie wynik na 5:0, po fenomenalnej wymianie podań, podwyższył Przemysław Czajka. Chwilę później, szóstego gola dla zespołu ustrzelił Drewnowski. W samej końcówce, rezultat na 7:0 ustalił Janowicz.

Główny kandydat do awansu do I ligi nie zawiódł i bez najmniejszych problemów rozprawił się z ekipą dowodzoną przez Radomira Roztockiego. Było to pierwsze zwycięstwo nad żaranami w historii naszego klubu. Cieszą nie tylko trzy punkty, ale także styl, jaki zaprezentowaliśmy na tle doświadczonej drużyny.

Składy:
Mundial Żary: Goliński, Graczyk – Bryjak, Frydlewicz, Roztocki, Renan, Marcio, Ganczarek, Jakubik, Zieliński, Gałach, Malarowski, Pluta

GI Malepszy Futsal Leszno: Błaszczyk, Twardowski – Ł. Pieczyński, Chmielewski, Martin, Janowicz, Molicki, Czajka, Walczak, D. Pieczyński, Drewnowski, P. Przymus, Olszak

Bramki: Janowicz 11′ 39′ Ł. Pieczyński 16′ Drewnowski 19′ 36′ Molicki 24′ Czajka 32′
Żółte kartki: Marcio 4′ – Molicki 32′
Czerwone kartki: Jakubik 22′
Przewinienia: 7-7(3-3)