Trafiony, zatopiony

Dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie odnieśli nasi futsaliści. GI Malepszy Futsal Leszno pokonał na własnym parkiecie M40.pl Poznań w stosunku 5:0.

Będący coraz bliżsi awansu do wyższej klasy rozgrywkowej biało-czerwoni, ponownie dali pokaz niezwykłej siły. W niedzielę, nie dali szans rywalowi i zgarnęli kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

Początek spotkania był bardzo spokojny, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Choć konstruowanie ataków przychodziło im z łatwością, to brakowało tego najważniejszego, czyli wykończenia. W 8 minucie, piłkę po strzale Łukasza Pieczyńskiego odbił Rafał Ołdyński. Chwilę później, leszczynianie cieszyli się już z pierwszego gola. Po świetnej szarży w środku pola i dokładnym podaniu Filipa Walczaka, do siatki futsalówkę wpakował Hubert Olszak. Kolejny okres nie przyniósł większych zmian. Kontry w wykonaniu przyjezdnych nie były na tyle groźne, aby zaskoczyć nasz zespół i do przerwy mieliśmy 1:0.

W drugiej połowie działo się już dużo więcej. Mecz nabrał rumieńców, ale bramki zdobywali tylko i wyłącznie miejscowi. W 23 minucie, prowadzenie na 2:0, po kombinacyjnej akcji, podwyższył Jakub Molicki. Następnie, wyczyn kapitana skopiował Łukasz Pieczyński, który popisał się plasowanym uderzeniem tuż przy słupku. Przewaga faworyta powiększyła się jeszcze bardziej za sprawą dwóch zawodników. W 27 minucie, rajd przez niemal całe boisko zafundował Damian Drewnowski i sprytnym strzałem pod nogami bramkarza, dał kibicom powód do radości po raz czwarty. 120 sekund po tym wydarzeniu, szybki atak sfinalizował Olszak i mieliśmy 5:0. W końcowej fazie, gra nieco się zaostrzyła. W 34 minucie, podopieczni Dariusza Pieczyńskiego mieli na swoim koncie pięć fauli. Nie ustrzegli się błędów i w konsekwencji, dwa przedłużone rzuty karne wykonywali goście. Nie mieli jednak szczęścia tego dnia. Najpierw Łukasz Błaszczyk okazał się lepszy od Serhi Chamukhi, a potem, zmiennik popularnego „Lucka” Filip Twardowski, wygrał pojedynek z Przemysławem Marciniakiem.

Składy:
GI Malepszy Futsal Leszno: Błaszczyk, Twardowski – Martin, Janowicz, Molicki, Walczak, Ł. Pieczyński, Drewnowski, P. Przymus, Czajka, Olszak, J. Przymus

M40.pl Poznań: Pers, Ołdyński – Kalbarczyk, Urbański, Sobierajski, Marciniak, Barul, Krzyształowski, Chamukha, Grabowski, Rzepka

Bramki: Olszak 9′ 29′ Molicki 23′ Ł. Pieczyński 26′ Drewnowski 27′
Żółte kartki: Ł. Pieczyński
Przewinienia: 9-8(7-4)