Szwajcar w bramce

Pierwszym nowym zawodnikiem, który pojawi się w naszym składzie na sezon 2020/2021 jest reprezentant Szwajcarii, 21-letni bramkarz Noel Charrier. Przygodę z dziecięcą i młodzieżową piłką rozpoczynał w najbardziej znanym szwajcarskim klubie Young Boys Berno. Od 15 roku życia grał w futsalowej drużynie Mobulu Futsal Uni Bern, który jest wiodącym futsalowym klubem w kraju Helwetów. Po ukończeniu szkoły średniej w wieku 19 lat trafił do Jelcza-Laskowic i rozpoczął grę w polskiej Futsal Ekstraklasie. Podczas dwuletniego pobytu w Orle trenował z jednym z najlepszych polskich bramkarzy Maciejem Foltynem. Obu graczy mogliśmy zobaczyć w leszczyńskim Trapezie podczas zakończonego remisem 1:1 pojedynku ligowego w grudniu ubiegłego roku. W meczowym składzie pojawił się do tej pory 45 razy.

Ciągłe postępy w grze spowodowały, że Noel jest powoływany do reprezentacji swojego kraju. Brał udział w ubiegłorocznych eliminacjach do futsalowych Mistrzostw Europy. Występując w Futsal Ekstraklasie w klubie z Dolnego Śląska u boku Foltyna nie miał być może zbyt wielu okazji do zaprezentowania pełni swoich możliwości. Jeśli już tą szansę dostawał to włodarze klubu mogli być z jego postawy zadowoleni. Choćby w pojedynku w Białymstoku, gdzie jedna z jego interwencji została wybrana przez kibiców najlepszą w kolejce.

Oprócz gry w futsal urodzony we Włoszech młody Szwajcar, po rocznym pobycie w Polsce rozpoczął studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Gra w naszym klubie nie będzie jednak przeszkodą w dalszym kształceniu i zawodnik dalej będzie łączył grę z nauką na drugim roku studiów.

Liczymy na to młody zawodnik wniesie do naszego zespołu wiele nowej energii. Bardzo dobrze komunikuje się już w naszym języku, więc ta przeszkoda jest już pokonana. Wierzymy, że szybko zaaklimatyzuje się w zespole i naszym mieście. Powodzenia Noel