Strzelec z Ukrainy

Okienko transferowe w tym sezonie było dla nas krótkie, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z obustronnie podjętej decyzji. W nowym sezonie w naszym składzie zobaczymy pochodzącego z Ukrainy Vitalija Lisnychenko. 31-letni zawodnik od trzech sezonów występuje w Futsal Ekstraklasie reprezentując MOKS Słoneczny Stok Białystok. W ciągu tych trzech lat gry był wiodącą postacią w klubie z Podlasia. W 61. ligowych pojedynkach zdobył dla swojego poprzedniego klubu 41 bramek. 10 kolejnych dołożył w rozgrywkach Pucharu Polski, a 1 w Super Pucharze Polski. Po trzech sezonach przyszedł czas na zmiany, o czym pisał zawodnik na swoim profilu FB żegnając się z kibicami i klubem z Białegostoku.

Pochodzący z Sumy w północno-wschodniej Ukrainie zawodnik w trakcie swojej futsalowej kariery reprezentował grające w Ekstraklasie SumDU Sumy oraz Cardinal Równe. Jeden sezon spędził też w ekstraklasie białoruskiej grając w UVD-Dinamo Grodno.

My bardzo liczymy na instynkt strzelecki Vitalija, bo zdobyczy bramkowych brakowało naszej drużynie w przerwanym przez epidemię pierwszym ekstraklasowym sezonie. Ukrainiec zdobywając w nim 14 bramek uplasował się na 10 miejscu klasyfikacji strzelców.

Tym zawodnikiem zamykamy skład na najbliższy sezon. O trwających przygotowaniach, planach i zmianach organizacyjnych poinformujemy wszystkich na konferencji prasowej, która odbędzie się w poniedziałek 27.07.2020 o godz. 17.00 w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lesznie na ul. Geodetów 1