Lisek na torcie

Do ostatnich chwil trwały negocjacje i w końcu możemy Was poinformować, że do naszego składu na sezon 2020/2021 dołączy Mateusz Lisowski. 24-letni zawodnik całą swoją futsalową karierę spędził w macierzystym klubie MOKS Słoneczny Stok Białystok

Dla młodego wychowanka MOSP Jagiellonia Białystok decyzja o opuszczeniu swojego klubu z pewnością nie była łatwa. Przez 6 lat gry w Białymstoku przeszedł długa drogę i w porę dostrzeżono jego potencjał. Trzy sezony w pierwszej lidze, a potem awans do Futsal Ekstraklasy, gra w Finale Pucharu Polski i Super Pucharze Polski. Podsumowaniem dynamicznego rozwoju był debiut w Reprezentacji Polski. W trzech pierwszoligowych sezonach zdobył dla swojego poprzedniego klubu 27 bramek, w trzech ekstraklasowych 44 trafienia. Do tych liczb musimy dodać jeszcze 7 goli w rozgrywkach Pucharu Polski. Te cyfry, ale przede wszystkim chęć dalszego rozwoju przez Mateusza zmotywowały włodarzy naszego klubu do podjęcia rozmów o przejściu do naszej drużyny. Transfer do Leszna nie był sprawą prostą, ale ostatecznie udało się przezwyciężyć wszelkie okoliczności i dziś możemy przedstawić Wam nowego zawodnika.

Nie bez znaczenia jest fakt, że Mateusz Lisowski dołączy do pozyskanego wcześniej Vitalia Lisnychenki tworząc duet pod roboczą nazwą 2xL . Ich zgranie na parkiecie będzie z pewnością przydatne w ekstraklasowych potyczkach. A może trener Trznadel postawi na ich indywidualne predyspozycje i wystawi ich w osobnych czwórkach. Jutro ruszamy z pierwszym treningiem, potem seria sparingów i start ligi w pierwszy weekend września.