Wysoko zawieszona poprzeczka

Przed nami 12. kolejka Statscore Futsal Ekstraklasy. W niedzielę do Leszna zawitają aktualni Wicemistrzowie Polski z Lubawy.

Rywale znani są nam doskonale z pojedynków w 1. Polskiej Lidze Futsalu. W sezonie 2017/2018 zwycięstwo w Lubawie 2:1 i przegrana w Trapezie 0:2. W kolejnym remis u siebie 2:2 i kluczowe dla bezpośredniego awansu zwycięstwo w Lubawie 5:3. W Ekstraklasie spotkaliśmy się raz. W Lubawie po słabym meczu przegraliśmy 0:4, a do rewanżu nie doszło. Już w pierwszym sezonie w elicie lubawianie okazali się rewelacją rozgrywek, sięgając po srebrne medale. Teraz wydają się być jeszcze silniejsi i chcą pójść krok dalej. Najskuteczniejszym graczem przyjezdnych jest Pedro De Oliveira Silva (Pedrinho) mający na swoim koncie 12 goli. W ekipie Dawida Grubalskiego roi się od gwiazd. Kolejną jest Pedro Henrique Da Silva Pereira. Portugalczyk ma na koncie już 9 trafień, ale jego domeną jest nad wyraz dokładna asysta.

Nasze ostatnie występy mogą napawać optymizmem. Nie przegraliśmy od trzech spotkań i mamy nadzieję, że ta passa będzie trwała jak najdłużej. Niestety w starciu z Constractem zabraknie: pauzującego za kartki Michała Bartnickiego oraz Michała Długosza. Pierwszym bramkarze ponownie będzie Szwajcar Noel Charrier, a w roli rezerwowego golkipera zadebiutuje młodzieżowiec Jakub Pindara. Cały czas z poważną kontuzją boryka się Jan Martin. Pierwsze diagnozy nie były optymistyczne. Wydawało się, że nie obejdzie się bez operacji uszkodzonych wiązadeł kolana, jednak ostatecznie postawiono na rehabilitację i Janek powoli wraca do treningu.

Ostatnio remis w starciu z międzynarodową ekipą z Lubawy wywalczył Red Dragons Pniewy. To oznacza, że w niedzielę możemy liczyć na sporą dawkę emocji. Początek o godzinie 17:00. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, a transmisję na żywo można śledzić w internetowej telewizji tvcom.pl.

Spotkanie poprowadzą sędziowie Kamil Grzębowski Kamil z Chojnice i Krzysztof Malinowski z Piły, a ich asystentami będą Filip Bartoszewski z Piły i Adrian Skorczak z Gostynia

Materiał powstał przy współpracy z: