Powalczyć o dobry wynik

Kolejny pojedynek z rywalem z TOP3 tegorocznego sezonu. W ramach 13. kolejki w niedzielę 22.11 ruszamy do kolebki polskiego futsalu – Gliwic, aby tam zmierzyć się z drużyną Piasta.

Mecz przyniesie z pewnością dużą dawkę emocji w wielu powodów.
Trenerem gospodarzy jest Orlando Duarte – jeden z najlepszych trenerów futsalowych na świecie. Największe sukcesy odnosił w klubowym futsalu w barwach Sporting Clube de Portugal z którym zdobył 5-krotnie Mistrzostwo Portugalii, a także Puchar i Superpuchar Portugalii. Awansował także ze Sportingiem do finału Pucharu UEFA (obecnie futsalowej Ligi Mistrzów). Był także trenerem Reprezentacji Portugalii, z którą zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w 2000r. i Wicemistrzostwo Europy w 2010r. Zespół Piasta po zajęciu w poprzednim sezonie 7 miejsca w tabeli przed nowym dokonał kilku wzmocnień i zmian w swoim składzie. Z Brazylii pozyskano Rodrigo Dasaieva Dias Silvę, z Orła Jelcz-Laskowice Hiszpana Ixmanda Gonzalez i Austriaka Gustavo Henrique Steinwandtera. Do zespołu dołączyło też kilku zawodników reprezentujących do tej pory sąsiada z Gliwic czyli ówczesny GSF. Bramkarz Łukasz Bogdziewicz, Tomasz Czech, Dominik Wilk, Michał Rabiej i Mateusz Szyszko przywdziali barwy Piasta. Skład uzupełnił doświadczony Ukrainiec Roman Wachuła.  Odeszli Hiszpan German Romero Amaro, Brazylijczyk Victor Tavares Dos Santos. W składzie pozostali Rafał Franz – ikona polskiego futsalu i reprezentant Polski Dominik Solecki. Zatrudnienie trenera Duarte wyniosło Piasta na wyższy poziom sportowy. 9 zwycięstw, minimalna porażka z Rekordem Bielsko-Biała 2:3 i remis z Clearexem 1:1 pozwoliły na zdobycie 24 pkt przy bilansie bramkowym 45-15. Piast nie zdobył największej ilości bramek w lidze, ale za to imponuje grą w obronie tracąc do tej pory zaledwie 15 bramek, przy 23 Rekordu czy 21 Lubawy.

Przed nami kolejny trudny pojedynek, bo zespół Piasta poziomem sportowym, przygotowaniem fizycznym i taktycznym to absolutny lider ligi. O mecz z Lubawą musimy szybko zapomnieć i w Gliwicach zagrać tak jak przeciwko Rekordowi. Dokładnie w obronie, agresywnie na własnej połowie, licząc na kontry.  W naszym zespole wszyscy trenujący zawodnicy są gotowi do gry. Na kwarantannie przebywa cały czas Michał Długosz.

Klub z Gliwic oprócz wysokiego poziomu sportowego, wyznacza też kierunki marketingu, współpracy ze sponsorami i szkolenia młodzieży. Współpraca z trawiastym Piastem przynosi doskonałe efekty.

Mecz w Gliwicach obejrzycie dzięki transmisji na stronie TVCom.pl

Spotkanie poprowadzą Kamil Grzębowski Kamil z Chojnic i Jewgenij Adamonis z Gdańska, a asystować im będą Michał Rosołek z Bytomia i Piotr Koloczek z Zabrza