O klubie

Futsal w Lesznie na wysokim poziomie. Dlaczego nie? Powołany w 2014 roku Klub Sportowy Futsal Leszno jest na dobrej drodze, by zaistnieć. Projekt wystartował i cały czas pędzi do przodu ku dalszemu rozwojowi. Nadchodzący sezon będzie dowodem na to, że jak się bardzo chce, to można. Poprzez zaangażowanie i determinację, zostaliśmy zauważeni i docenieni. Jako wielcy pasjonaci, mamy nadzieję, że krok po kroku dotrzemy do założonych przez siebie celów. Wierzymy, iż uda nam się stworzyć coś, czego jeszcze w naszym mieście nie było.

Bogatsi o doświadczenia z kolejnych sezonów, planujemy piąć się coraz wyżej. Stawiamy przed sobą nowe, ambitniejsze wyzwania. Początki nie były jednak łatwe. Rozpoczynając przygodę z piłką halową, musieliśmy się wszystkiego nauczyć. Byliśmy niczym dziecko, które uczy się chodzić. Wiele czasu i poświęceń, ale co najważniejsze, opłacalny. W naszym szóstym sezonie 2019/2020 weszliśmy w nowe rozdanie, jakim są rozgrywki Futsal Ekstraklasy. Awansowaliśmy w dobrym stylu i utrzymaliśmy się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Teraz walczymy by odegrać istotną rolę w rozgrywkach i piąć się w górę zarówno sportowo jaki i organizacyjnie. Po historycznym 5. miejscu w sezonie 2020/2021 i powtórzeniu tego wyniku w kolejnym, spowodowało że chceliśmy iść wyżej. Kolejny kro wykonaliśmy w sezonie 2022/2023 zajmując ostatecznie czwarte miejsce po zaciętym pojedynku o medal z Piastem Gliwice.

Co nas czeka? Na pewno wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Futsal to dyscyplina, w której wynik może diametralnie ulec zmianie w przeciągu zaledwie kilku sekund. Co więcej, w hali pada zazwyczaj mnóstwo bramek, a losy spotkań ważą do ostatniej syreny. To sprawia, że publiczność tak chętnie przybywa do Hali Trapez. Jesteśmy jej wdzięczni za doping i liczymy na dalsze wsparcie. Razem możemy więcej, razem możemy stworzyć kapitalne widowiska i powalczyć o sukces sportowy. Bądźcie z nami, a nie zawiedziemy Was!