Nietypowo, bo w piątek 12.10.2018 rozegramy IV kolejkę rozgrywek ligowych. Czeka nas tez najdłuższa w sezonie podróż- prawie 600 km na wschód Polski do Białegostoku. O godz. 18.00 zmierzymy się z tamtejszym DTS Heliosem. To ciężki teren i ambitny przeciwnik. Przekonaliśmy się o tym dwukrotnie w ubiegłym sezonie, przegrywając na wyjeździe 1:2 po prowadzeniu 1:0, a u siebie remisując 2:2, po stracie dwóch bramek w ostatniej minucie meczu. Okres przygotowawczym Helios przepracował znakomicie. Wygrał organizowany u siebie turniej z okazji XX-lecia klubu, a sparingi z AZS UW Warszawa czy AZS UMCS Lublin kończył zwycięstwami. Gospodarze, w przeciwieństwie do nas, rozegrali już trzy kolejki, a na swoi koncie mają 3 pkt. W pierwszej gładko pokonali u siebie Vamos Gdańsk, następnie niespodziewanie przegrali na wyjeździe z AZS UW Warszawa 5-2, by w trzeciej kolejce u siebie przegrać z Constractem Lubawa 2-3. Przez większą część tego spotkania to gospodarze prowadzili i dyktowali warunki gry prowadząc po pierwszej połowie 2-1. W drugiej połowie ławka gospodarzy skróciła się z powodu kontuzji, a decydującego gola lubawianie zdobyli tuż przed końcem meczu. Mecz w Białymstoku będzie dla nas możliwością sprawdzenia się na tle silnego przeciwnika. Z pewnością nie będzie to łatwe spotkanie, a my podejdziemy do niego z pełnym zaangażowaniem. Sędziami naszego pojedynku będą Emilia Szymula z Warszawy, Szymon Michniewicz z Łodzi oraz Mariusz Chrzanowski Białegostoku. Kibiców zapraszamy na relację live, którą przeprowadzimy na naszym profilu facebookowym i stronie internetowej.

