Nareszcie w Trapezie

Po dwóch udanych meczach wyjazdowych wreszcie zagramy na własnym parkiecie. Sezon przed leszczyńską publicznością zainaugurujemy hitowym starciem z Constractem Lubawa.

Goście w 1. Polskiej Lidze Futsalu występują już od sześciu sezonów. W ostatnich dwóch pukali do Futsal Ekstraklasy. W rozgrywkach zajmowali drugie miejsca, które obligowały ich do gry w barażach. W tych dwukrotnie lepszy był jednak przedstawiciel najwyższego szczebla rozgrywek. Do trzech razy sztuka – twierdzą działacze klubu, którzy tym razem chcą osiągnąć upragniony cel. Constract tegoroczne rozgrywki rozpoczął bardzo dobrze i po trzech meczach ma na swoim koncie komplet dziewięciu punktów.

Nasze dwa wyjazdowe zwycięstwa napawają optymizmem, a zmiany kadrowe poczynione przed sezonem wydają się być trafione. W pierwszym meczu gładko rozprawiliśmy się w Gdańsku z miejscowych Vamosem 8:0, a potem zwyciężyliśmy 7:2 z Heliosem Białystok, przegrywając już w tym spotkaniu 0:2. Podopieczni Tomasza Trznadla zaimponowali przede wszystkim przygotowaniem fizycznym. Z uwagi na kontuzje kadra, jaką ma do dyspozycji trener jest ograniczona. Mimo wszystko nie wpłynęło to negatywnie na postawę zespołu i osiągane rezultaty.

Sezon dla nas na dobre się jeszcze nie rozpoczął, lecz pojedynek obu ekip może mieć kolosalne znaczenie w dalszej jego fazie. To jak rozłożą się punkty w pojedynkach GI Malepszy Futsal Leszno z Constractem Lubawa wydaje się niezwykle istotne. Właśnie dlatego niedzielny mecz w hali Trapez, obok spotkania pomiędzy Lęborkiem, a Białymstokiem, śmiało można uznać za jeden z ciekawszych pojedynków V kolejki w 1. Polskiej Lidze Futsalu. Dodajmy, iż początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Poprowadzą je następujący sędziowie: Kamil Grzębowski z Chojnic, Bartłomiej Behmke z Gdyni i Sebastian Kwaśny z Legnicy

Materiał powstał przy współpracy z:

LeszczynskiSport.pl