Faworyt nie zawiódł

Zgodnie z planem potoczyło się sobotnie spotkanie w Poznaniu. GI Malepszy Futsal Leszno pewnie wygrało z tamtejszym Cityzen w stosunku 6:1.

Faworyzowani goście w łatwy sposób rozprawili się z rywalem, podbudowując swoje morale po niespodziewanej wpadce u siebie z Orlikiem Mosina. Było to dziewiąte zwycięstwo odniesione przez podopiecznych Dariusza Pieczyńskiego w tegorocznych rozgrywkach.

Otwarcie wyniku przyszło bardzo szybko, bo już w 5 minucie po dobrze rozegranym rzucie wolnym. Na listę strzelców wpisał się Hubert Olszak. Następne fragmenty przebiegały pod dyktando leszczynian. Swoją dominację potwierdzili trafieniem numer dwa. Jego autorem w 12 minucie był, niezawodny w tym sezonie, Łukasz Pieczyński. Przy prowadzeniu 2:0, w szeregi biało-czerwonych wkradło się nieco rozluźnienia, co skrzętnie wykorzystali miejscowi. Bramkę kontaktową zdobył Łukasz Walkowiak. Ostatni akcent w pierwszej połowie należał jednak do lidera. Tuż przed zejściem do szatni, Mateusza Karalusa pokonał po raz drugi tego dnia młodszy z braci Pieczyńskich i mieliśmy 3:1. Warto dodać, iż przewaga mogła być jeszcze wyższa, ale przedłużonego rzutu karnego na gola nie potrafił zamienić w premierowej części Jakub Molicki.

Obraz gry w drugiej odsłonie nie uległ zmianie. Przyjezdni nadal posiadali większą inicjatywę, a wyższość nad młodym zespołem ze stolicy Wielkopolski udowodnili, zadając kolejne ciosy. W 23 i 25 minucie, nasza ekipa przeprowadziła dwie fenomenalne, kombinacyjne akcje. Pierwszą z nich sfinalizował Przemysław Czajka, natomiast drugą Molicki i było już 5:1. Choć gospodarze nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, walczyli do samego końca o zmniejszenie rozmiarów porażki. Trener Daniel Lebiedziński postanowił wycofać bramkarza, co nie przyniosło żadnego efektu. Na dodatek, poznaniacy popełnili prosty błąd, po którym piłkę wyłuskał Jakub Przymus i postawił kropkę nad „i”, ustalając rezultat starcia na 6:1.

Składy:
Cityzen Poznań: B. Walkowiak, Karalus – Ł. Walkowiak, K. Klause, Siegień, K. Kromski, Szurpitt, M. Klause, Antokolski, D. Kromski, Kostański, Dominiak, Korasiak

GI Malepszy Futsal Leszno: Błaszczyk, Twardowski – Martin, Janowicz, Molicki, Walczak, Ł. Pieczyński, Drewnowski, P. Przymus, Czajka, Olszak, J. Przymus

Bramki: Ł. Walkowiak 15′ – Olszak 5′ Ł. Pieczyński 12′ 20′ Czajka 23′ Molicki 25′ J. Przymus 35′
Żółte kartki: Ł. Walkowiak 16′ Korasiak 35′ – Olszak 26′
Przewinienia: 10-8(6-4)