Z wielką przyjemnością informujemy, że trzeci sezon w GI Malepszy Futsal Leszno spędzi 33-letni Łukasz Błaszczyk, jeden z najlepszych polskich bramkarzy futsalowych ostatnich lat. Przypomnijmy, krótko karierę Łukasza . Był członkiem akademickiej reprezentacji Polski w Akademickich Mistrzostwach Świata w 2010 r. w Serbii i 2012r. w Portugalii. W futsalowej Ekstraklasie zadebiutował w barwach Akademia FC Pniewy, z którą zdobył m.in. Mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Z drużyną Red Devils Futsal Club Chojnice zdobył wicemistrzostwo Polski. W 2012 r. zajął II miejsce w plebiscycie Futsal Ekstraklasa Sp. z o.o. w kategorii „Najlepszy bramkarz”. W tym samym roku został powołany do Reprezentacji Polski w futsalu, w której rozegrał 16 spotkań. Lata 2014-2016 spędził w ekstraklasowym Red Dragons Pniewy. W 2015r. dołączył do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski kobiet w futsalu, gdzie pełni obowiązki trenera bramkarek.
Swoją wiedzą i doświadczeniem przez dwa ostatnie sezony dzielił się z Filipem Twardowskim i Bartoszem Wojtyniak i tak będzie dalej. Z powodzeniem wykorzystuje ją także organizując i prowadząc Goalkeeper Futsal Camp – warsztaty dla najlepszych bramkarek i bramkarzy futsalowych w kraju.
Nie wszyscy wiedzą, ale Łukasz ma też inne sportowe pasje ….. o czym przy najbliższej okazji . Życzymy powodzenia w kolejnym sezonie w Lesznie.































