Nowa sekcja triathlonowa ? Dlaczego nie…

Od początku lipca ruszyły przygotowania sportowe do nowego sezonu. Nasi zawodnicy otrzymali rozbudowane, indywidualne plany treningowe. Ich realizacja pozwoli na zoptymalizowanie treningów na hali, które rozpoczniemy 31.07.  Swoją sportową pasję do przygotowań wykorzystują Łukasz Błaszczyk i Filip Twardowski, którzy startują m.in, w zawodach triatlonowych. Dla Łukasza Błaszczyka to już 7 rok zabawy się w ten niezwykle pracochłonny sport. Triathlon traktuje jako podtrzymanie aktywności sportowej w okresie między końcem, a początkiem sezonu futsalowego. Robi sześć, siedem startów w ciągu dwóch miesięcy. W tym roku w Sierakowie, Czempiniu, Powidzu (gdzie po raz pierwszy udało mi się stanąć na podium w kat. wiekowej), Soplicowie wspólnie z kolegą klubowym Filipem Twardowskim, który zaliczył swój triathlonowy debiut. 01.07 startował w Poznaniu na dystansie 1/4 Ironman: 950m pływanie / 45 km jazda rowerem / 10,55 km biegu uzyskując czas 2h 20 min i 51 miejsce w kategorii OPEN. W najbliższy weekend start w Bydgoszczy.

Filip Twardowski w futsalowej przerwie postanowił spróbować triathlonu i pierwsze oficjalne zawody zaliczył 23.06 w Soplicowie. Na dystansie 1/8 IM, czyli 450 m pływania /22 km na rowerze i 5 km biegu osiągnął rezultat 1h 34m 01 sek. co dało mu 15 miejsce w kat M20 i 70 w kategorii OPEN. W tej dyscyplinie oprócz przygotowania wytrzymałościowego ważnie jest także przygotowanie sprzętowe, tak aby jak najmniej czasu poświęcać na zmianę obuwia i strojów. Następny start planuje w pierwszych dniach sierpnia. Filip start w zawodach triathlonowych traktuje jako kolejne wyzwanie dla siebie. Co roku stawia sobie nowe cele sportowe – w poprzednim był to półmaraton , w kolejnym być może maraton.

Wszystko idealnie spasowane, by powalczyć z własnymi słabościami, a przy okazji zadbać o sportową formę.