W sobotę i niedzielę rozegrane zostały mecze V kolejki 1 Polska Liga Futsalu w grupie północnej. Oto komplet wyników:
KS Futsal Oborniki – Vamos Gdańsk 4:3
KS Gniezno – Konie Mechaniczne Zgierz 3:5
WNS Malwee Łódź Futsal Team– AZS Uniwersytet Warszawski – futsal 1:7
Team Lębork– DTS Helios Białystok 3:2
Futsal Club Kartuzy – LZS Dragon Bojano Official Fanpage 3:1
GI Malepszy Futsal Leszno – KS Constract Lubawa 2:2
W najciekawszym meczu w Lesznie padł remis. Niezwykle ciekawie było także na innych parkietach. Sporo strachu napędzili liderowi z Obornik zawodnicy Vamosu Gdańsk, którzy do przerwy prowadzili niespodziewanie 2:1. Ostatecznie lider wygrał i umocnił się na pierwszej pozycji. Kolejną porażkę notują zawodnicy z Białegostoku, którzy tym razem ulegli Teamowi Lębork 2:3, choć prowadzili 2:1. W Kartuzach otrząsnęli się po wysokiej porażce w Lubawie i pewnie pokonali beniaminka z Bojano 3:1. W Łodzi wysokie aspiracje potwierdzili akademicy z Warszawy, gromiąc gospodarzy 7:1. W szalonym meczu w Gnieźnie gospodarze prowadzili już 3:0, by kompletnie rozsypać się w drugiej połowie i przegrać wygrane spotkanie 3:5.
Nasz zespół w najbliższej kolejce będzie znowu pauzować, z uwagi na kolejne powołanie do Reprezentacji Polski Piotra Pietruszko na dwumecz z Serbią. W pozostałych spotkaniach zagrają:
Constract Lubawa – LZS Dragon Bojano
Konie Mechaniczne Zgierz – Futsal Club Kartuzy
Vamos Gdańsk – KS Gniezno
AZS Uniwersytet Warszawski – KS Futsal Oborniki
DTS Helios Białystok – WNS Malwee Łódź Futsal Team

