Dość wysokim wynikiem zakończył się pierwszy sparing pomiędzy tworzącym nową sekcję futsalu PKS Piast Poniec, a naszą drużyną. Zawodnicy sumiennie realizowali założenia taktyczne przekazane przed meczem przez trenera. Na tle początkującej drużyny gospodarzy widać było zgranie zawodników, pewne rozgrywanie stałych fragmentów gry czy długie utrzymywanie się przy piłce. Te elementy rzemiosła futsalowego przełożyły się na dużą zdobycz bramkową. Bramki dla nas zdobywali Hubert Olszak – 4, Kamil Kruszyński – 3, Filip Walczak, Piotr Pietruszko, Sergey Chamukha – po 2, Kacper Konopacki, Jan Martin, Adrian Niedźwiedzki, Szymon Urtnowski – po 1. Spotkanie zakończyło się, co ważne, bez kontuzji. Dziękujemy gospodarzom za sympatyczne przyjęcie. Licznie zgromadzonym w hali kibicom i drużynie życzymy powodzenia w starciach w II wielkopolskiej lidze futsalu. W piątek 14.09. w Hali Trapez spotkanie sparingowe z 1 ligowym GSF Gliwice, a potem już liga.
PKS Piast Poniec-GI Malepszy Futsal Leszno 1-17 (1-7)

