Za nami przełożona inauguracja 1 Polskiej Ligi Futsalu spowodowana debiutem Piotra Pietruszko w futsalowej Reprezentacji Polski. Debiutem okraszonym zdobyciem bramki w meczu ze Słowacją na Turnieju Państw Wyszehradzkich . Z tym większą niecierpliwością oczekujemy pierwszego meczu naszej drużyny. Rozpoczynamy od 2 kolejki i wyjazdowego spotkania z Vamos Gdańsk. Drużyna częściowo nam znana, bo od kilku lat występująca pod nazwą Politechnika Gdańska. W historii naszych wspólnych spotkań na razie 3 zwycięstwa po naszej stronie. Pierwsze jeszcze w II lidze gdzie los połączył nasze zespoły w 1/32 Halowego Pucharu Polski. 22.01.2017 pokonaliśmy drużynę z Gdańska 5-3 po trzech bramkach Łukasz Pieczyńskiego i po jednej Damiana Drewnowskiego oraz Patryka Przymusa. W poprzednim sezonie już w ramach rozgrywek ligowych pokonaliśmy Politechnikę u siebie 4-1 i na wyjeździe 0-5. W nowym sezonie to jednak całkiem inna drużyna. Po zmianach organizacyjny i połączeniu sił z Concordią Elbląg ekipa gra pod okiem byłego selekcjonera futsalowej kadry Polski, a w przeszłości także piłkarza Bałtyku i Arki Gdynia Andrzeja Biangi. W pierwszej kolejce drużyna Vamos-u spotkała się na wyjeździe z DTS Helios Białystok. W meczu prowadzenie objęli gdańszczanie, ale do przerwy 2-1 prowadzili białostoczczanie, a końcowy wynik to 7-1. My do Gdańska udajemy się osłabieni brakiem Damiana Drewnowskiego, Michała Bartnickiego, Jarka Radlińskiego oraz Sergeya Chamukhi, który w sparingu z GSF Gliwice nabawił się poważnego urazu lewego kolana.
Spotkanie w Gdańsku odbędzie się 30.09.2018r o godz. 16.00 w Hali CKZiU nr 2 w Gdańsku przy ulicy Smoleńskiej 5/7. Sędziami spotkania będą Michał Żurawski z Gdyni, Jewgienij Adamonis z Gdańska, a sędzią czasowym Krzysztof Zabojszcz ze Sztumu.
My zapraszamy do śledzenia wyniku na żywo na naszej stronie www i profilu facebookowym.



