W Pucharze Polski do Białegostoku

Już w sobotę 04.02.2023 kolejne futsalowe emocje. Tym razem udamy się do dalekiego Białegostoku by tam w 1/16 Pucharu Polski w Futsalu o 15.00 zmierzyć się z pierwszoligowym Bonito Helios Białystok.

Zespół z Białegostoku walczy na pierwszoligowym froncie od kilku sezonów. Jeszcze pod nazwą DTS Helios mieliśmy okazję mierzyć się grając w 1 PLF. W sezonie 2017/2018 przegraliśmy na wyjeździe 2:1, by w Trapezie zremisować 2:2. Natomiast w sezonie 2018/2019 wysoko wygraliśmy w Białymstoku 2:7, a w Lesznie przegraliśmy 1:2. Była to jedna z tylko dwóch przegranych w sezonie w którym awansowaliśmy do ekstraklasy.

Bonito Helios to 10. zespół bieżących rozgrywek z 11 punktami i bilansem 3-2-8. W 1/32 białostoczczanie pokonali środowiskowy zespół Zalani Kętrzyn 5:2 (1:2).
Rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami. To piłkarska prawda i do Białegostoku musimy jechać maksymalnie skoncentrowani.

Trener Tomasz Trznadel nie będzie mógł skorzystać z wszystkich zawodników: „Do Białegostoku jedziemy po awans do następnej rundy – powiedział – W kadrze zabraknie tylko kontuzjowanych: Wolana i Douglasa oraz młodzieżowców, którzy w ten sam dzień będą grali o awans do finału MMP. Zespół Bonito Helios na pewno będzie bardziej wymagającym przeciwnikiem niż rywal w pierwszej rundzie, dlatego musimy być zaangażowani na sto procent i pokazać wyższą jakość na boisku”.

Mecz z Białegostoku nie będzie transmitowany przez gospodarzy. Poprowadzą go sędziowie Paweł Tokarewicz i Marcin Czech z Białegostoku oraz Karolina Trzeciak z Goniądza