Piotr Pietruszko w Reprezentacji Polski

Piotr Pietruszko otrzymał powołanie do futsalowej reprezentacji Polski. Zawodnik naszego klubu w najbliższych dniach weźmie udział w zgrupowaniu i turnieju towarzyskim Visegrad Futsal Tournament.

W ostatnim sparingu podopieczni Tomasza Trznadla zmierzyli się z GSF Gliwice. Szkoleniowcem tej ekipy jest Błażej Korczyński, pełniący jednocześnie funkcję selekcjonera reprezentacji. Występ Piotra Pietruszko na tyle przypadł do gustu trenerowi, że ten postanowił skorzystać z jego usług i wysłał mu powołanie.

Nadchodzący sezon będzie dla 29-latka drugim w barwach GI Malepszy Futsal Leszno. W tym minionym zdobył dla nas 18 goli. Wcześniej grał w Futsal Ekstraklasie, reprezentując barwy Euromastera Chrobry Głogów.

Zgrupowanie reprezentacji odbędzie się w dniach 20 – 23 września w Wałbrzychu. Potem biało-czerwoni zagrają z turnieju państw wyszehradzkich pod nazwą Visegrad Futsal Tournament. Biało-czerwoni zagrają ze Słowacją, Czechami i Węgrami.

Nowy przepis w 1. Polskiej Lidze Futsalu mówi o tym, że klub ma prawo wystąpić o  przełożenie meczu, gdy zawodnik drużyny otrzyma powołanie do reprezentacji Polski.  W związku z tym w najbliższą sobotę nie dojdzie do skutku mecz 1. kolejki pomiędzy naszym zespołem, a Koniami Mechanicznymi Zgierz. Nowy termin wyznaczono na 15 grudnia. Sezon rozpoczniemy od meczu wyjazdowego w Elblągu, z miejscową Concordią. Ten zaplanowano na 30 września.

Materiał przygotowany przy współpracy z :